Szkoła Podstawowa Nr 34 im. Józefa Malewskiego

Czym się zajmujemy

MISJA SZKOŁY:

Szkoła Podstawowa nr 34 im. Józefa Malewskiego w Olsztynie za swoje najważniejsze zadanie uznaje rozwój uczniów na miarę indywidualnych możliwości z uwzględnieniem ich aspiracji życiowych oraz przygotowanie uczniów do nauki na kolejnym etapie kształcenia.

Celem szkoły jest wychowanie w atmosferze wzajemnego szacunku i poszanowania prawa, wyposażenie uczniów w umiejętność samodzielnego i odpowiedzialnego wykorzystania zdobytej wiedzy oraz umiejętności niezbędne do funkcjonowania w dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości.

Szkoła kładzie nacisk na edukację na rzecz zrównoważonego rozwoju, którego celem jest dobre życie, przy zachowaniu bioróżnorodności, równości społecznej i dostatku zasobów naturalnych.

CELE OGÓLNE:

• Rozwój intelektualny uczniów.
    • Polska moją ojczyzną – chcemy być świadomymi obywatelami naszego kraju.
    • Kształtowanie postaw tolerancji.
    • Przestrzeganie zasad   kultury osobistej          oraz     kultury języka.
    • Wyrabianie szacunku dla starszych oraz rówieśników.
    • Inspirowanie uczniów do twórczej aktywności i rozwijania zainteresowań.
    • Rozwijanie      kultury fizycznej         i turystyki.       Wychowanie   w zdrowiui bezpieczeństwie.
    • Kształtowanie postaw ekologicznych i zasad zrównoważonego rozwoju.
    • Rozwijanie współpracy z rodzicami i innymi instytucjami w zakresie działań edukacyjnych i wychowawczo-opiekuńczych.

Data wprowadzenia dokumentu do BIP: 28 czerwca 2016 11:19
Dokument wprowadzony do BIP przez: Piotr Rosiński
28 czerwca 2016 12:07 (Piotr Rosiński) - Zmiana treści zakładki.
28 czerwca 2016 12:05 (Piotr Rosiński) - Zmiana treści zakładki.